Saturday, July 14, 2007

Saunaõhtu

Ja sellega polnud päev veel lõppenud!
Õhtul oli klassiõe juures saun. Need on alati nauditavad õhtud, kui me tema juures kokku saame, saunatame, õlletame ja räägime. Meie saun kestab vähemalt 4-5 tundi, vahel kauem kah. Mees ei saa aru, mida me teeme seal öösel kella ühe-kahe-kolmeni, aga ega tema enda saunaõhtud sõpradega vähem ei kesta. Ok, nüüd, kui üks sõpradest tervise tõttu enam ei joo õlut, siis saabub ta saunast suhteliselt kainena, varem eriti ei mäletanud, kas pesemiseni jõuti või mitte. :)))

Kuna M. oli tulnud Pariisist, siis rääkis ta Pariisi muljeid. Ütles, et giid oli väga vilets olnud, olevat ainult kaubandusele orienteeritud ja vedas rahvast bussiga mööda linna. Aga kuna M. tahtis ise näha ja käia, siis võttiski ta linnaga tutvumise omal käel ette ja jäi väga rahule, sest nägi palju rohkem kui ülejäänud trupp. Ja arvas, et ta enam kunagi ei taha reisil giiditeenust, sest neist pole midagi kasu.
Küllap see ikka giidist oleneb, neil kahjuks juhtus lihtsalt vilets giid, aga usun, et on ka tasemel giide, kellega on huvitav käia, kes oskab palju rääkida ning kelle kultuurihuvi on jätkuvalt suurem kaubandushuvist, hoolimata sellest, kui palju ta seal konkreetses kohas käinud on.

A. oli kinkinud M.-le saunapäeviku :))), kuhu pidime hakkama saunamemuaare kirjutama. :)))
Eriti hea ettepanek oli kirja panna joodud alkoholikogused (kui loomulikult kõige tähtsam osa saunast! :D), et siis on hea kümne aasta pärast vaadata, milline areng on toimunud.:) Aga me ei jõudnud kokkuleppele, kas kogused tuleks kirja panna enne või pärast sauna. Enne ju ei tea, palju ära jood, aga pärast enam ei mäleta. :))))

Kuna ma olin eelmisel ööl maganud kõigest napilt kolm tundi, siis isegi hoolimata M.-i pakutud kohvist ja tänu piisavale kogusele õllele ja veinile lõppes seekordne saun suhteliselt varakult, juba enne ühte. :)

No comments: