Monday, July 16, 2007

Mark Fisher ütleb

Elu annab meile täpselt nii palju, kui me küsime. Esimene asi on küsida täpselt seda, mida me soovime. Kui nõudmine on ebamäärane, on ka tulemus sellele vastav.

Kõik sündmued teie elus, olgu need emotsionaalsed, ühiskondlikud või ametialased, peegeldavad teie mõtteid.

Elu on täpselt selline, nagu me seda endale ette kujutame. Kõik, mis teiega sünnib, tuleneb teie mõtteviisist. Kui tahate muuta oma elu, peate alustama mõtteviisi muutmisest.

Iga teie mõte paneb ennast teie elus ühel või teisel moel maksma. Mida tugevam on isiksus, seda jõulisemad on tema mõtted ja seda kiiremini saavad need tõeks ja kujundavad tema elu.

Soov mõjutab teie alateadvust. Ja kui see on kord juba mõjutatud, saavutate kõik, mida elus soovite. Sest alateadvus on veendunud, et suudate seda.

Inimene on oma alateadvusesse talletunud mõtete peegeldus.

Elu annab meile täpselt nii palju, kui me nõuame. Ei rohkem ega vähem. Me kipume tihti unustama, et ta on valmis meile andma rohkem, kui oleme harjunud küsima.

Sõnad on väga võimsad tegijad.

Küsige endalt: kui ma täna õhtul sureksin, kas ma võiksin surmahetkel öelda, et olen teinud kõik, mida olin tänaseks päevaks kavatsenud?
Kui te teete täpselt seda, mida teie sisemine mina teilt iga päev nõuab, olete iga päev vaba siit ilmast lahkuma. Kuid et olla päris kindel selles, et te teete seda, mida peate, tuleb teil teha seda, mis teile meeldib. Inimesed, kes tegelevad sellega, mis neile ei meeldi, ei ole kunagi õnnelikud. Nad saadavad oma aega mööda uneldes sellest, mida neile meeldiks teha. Ja kuna nad ei tee kunagi seda, millest nad unistavad, on nad õnnetud. Ja kui inimene pole õnnelik, pole ta valmis ükskõik mis hetkel surema.

Need, kes ei tee iialgi seda, mida neile meeldiks teha, kes loobuvad oma unistustest, on nii-öelda elavad surnud.

Õnne saladus seisneb selles, et tuleb elada otsekui oleks iga päev viimane. Ja elada täie rinnaga, tehes seda, mille järele tunned vajadust ja mida teeksid, kui su tunnid oleksid loetud.

Te ei tohi surra teadmisega, et teie hirmud olid teie unistustest tugevamad ja et teil jäi avastamata see, mida oleksite tõeliselt nautinud. Teil peab olema julgust seda avastada.

Kõikidel asjadel on ainult nii palju tähtsust, kui palju me usume neil olevat. Probleem on probleem ainult siis, kui me mõtleme selle probleemiks.

Ärge unustage, et välised asjaolud on teie mõtteviisi ja sisemiste veendumuste peegeldus.

No comments: