Alati on miski millekski hea. Isegi halvad asjad. Ainult et halva asja heast küljest võid alles hiljem aru saada.
Tänaseks oli planeeritud üks väga oluline asi. Minu enda arvates oluline. Võib-olla saatuse arvates ei olnud mulle seda vaja. On ju hea ajada saatuse kaela midagi, mis ei lähe nii nagu oodanud oled. Olin seda nii kannatamatult oodanud ja juba ette üsna elevil.
Aga tegelikkuses ei saanud see teoks. Püüan välja mõelda, milleks see hea oli. Kindlapeale on sellel hea külg olemas, see ilmneb arvatavasti hiljem.
Ja tegelikult on ju vaja ise teha olulisi otsuseid, ise vastutada oma tegude ja tegematajätmiste eest.
Üks hea külg oli küll kindlasti, sain teha ühe visiidi, mida olin edasi lükanud ajapuuduse ettekäändel. Nüüd oli mul aega (olin ju töölt ekstra vaba päeva küsinud) ja sain seda kasutada sihipäraselt ja äärmiselt vajalikult. Millised on tulemused, selgub kuu lõpus. Aga on lootust asjade paranemisele. Kui midagi hullu ei selgu. Loodan ju ikka, et ei pea kuulma kõige halvemat uudist.
Kuna vabanesin oma asjatoimetustelt tunduvalt varem, kui ma seda eales arvata oleksin võinud, siis tärkas minus südametunnistus ja läksin tööle, ehkki olin päeva vabaks küsinud.
Hea oli, et läksin, sest nii sain täna oma koosa kätte, järgmine ootab ilmselt homme. Ühesõnaga oli minu äraolekul jamasid, mille pärast on keegi teine saanud mööda päid ja jalgu, nüüd sain mina need kätte. Süda jälle raske ja masendus on kerge tulema.
Samas mõtlen enesekriitiliselt, et küllap oli põhjust ka, suudan kainemalt mõelda, kui emotsioonid maha surun. Muidu kipub väga nutuseks minema.
Mis ei tapa, teeb tugevamaks, lohutan end sellega.
Aga igal juhul vaimustus sellest koolitusest, kus kuulsin väga huvitavid asju, haihtus, ning ei olnudki enam tahtmist oma muljeid jagada. Loomulikult pean ma seda ühel hetkel ikkagi tegema, aga... momendil on entusiasm kadunud. Ja tundub, et kuuldu polnudki nii hea...
Oeh, suhtumised on nii olulised. Sellega on võimalik tekitada head tuju ja mõnusat meeleolu, aga mõned sõnad ajavad masendusse ja tekitavad peavalu. Ja tunnet, et miks peab ebameeldivaid asju ütlema ebameeldivalt. Ja tunnet, et väga oluline on, kuidas teise inimesega räägid.
Mõttel on tohutu jõud, sõnadest rääkimata.
Ei, ma ei võta midagi südamesse. Teen oma järeldused ja võtan õppust. Kõige tobedam, kui ma oma eksimusi ei tunnistaks, olgu need siis pisukesed või natuke suuremad.
Ja jään selle juurde, et vähemalt ise püüan inimestega käituda väärikalt ja süüdistamata. Kuigi see ei pruugi ka alati õnnestuda...
Monday, February 11, 2008
Saturday, February 9, 2008
Kvaliteetne veinimüüjanna
Käisin alkohoolsete jookide poes. Mitte oma alevikus, vaid ikka Suures Linnas. Tahtsin head veini, aga polnud meeles, mida sealt viimati ostsin, mis väga hästi maitses.
Seisin leti ees, mõtlesin ja mõtlesin, aga välja ei mõelnud. Mitte miski ei tulnud tuttav ette. Nagu poleks ühtki veini joonud. :)
Aga vähemalt müüja oli sama, kes viimati, kui ma seda kauplust külastasin.
Minu järjekord jõudis kätte ja mul ei jäänud muud üle, kui öelda: "Tere! Ma ostsin möödunud nädalal siit ühe veini, mida Te mulle soovitasite. Äkki Te mäletate, mis vein see oli?"
Nagu oleks see täiesti igapäevane pöördumine ja nagu ma oleksin igapäevane klient, läks neiu veiniriiuli juurde, võttis sealt ühe pudeli ja ütles: "Vahest see oli SEE?"
US-KU-MA-TU!!!
Ma tahan sellele neiule kirjutada kiituste raamatusse - kui selline asi veel eksisteerib - kiituse. See on ju hämmastav, et mina, kes ma satun jumala võõras linnas teist korda sellesse poodi ja küsin veini, mida ma olen ostnud nädal tagasi, teadmata, mis vein see oli, toob müüjanna mulle täpselt sama veini, mida ta on mulle soovitanud??!!!
Kui see juhtuks mu kodualevikus, siis ma saaksin veel asjast aru, aga et selline asi juhtub Suures Linnas, kus käib sadu ja tuhandeid ostjaid - ma ei saa ometi olla oma soovidega nii eriline, et ma kuidagi meelde jääksin??!!! Veel vähem arvaksin ma, et olen nii atraktiivne kuju, et jään kohe esimesel külastusel oma veiniostuga meelde!!!! :)
Teine võimalus on, et ta soovitab seda igapäevaselt kõigile klientidele, nii pole üldse probleemi. Soovitabki kõigile ja kui keegi tuleb küsima, siis pole võimalustki eksida. :)
Aga tore emotsioon oli igatahes. :)
Seisin leti ees, mõtlesin ja mõtlesin, aga välja ei mõelnud. Mitte miski ei tulnud tuttav ette. Nagu poleks ühtki veini joonud. :)
Aga vähemalt müüja oli sama, kes viimati, kui ma seda kauplust külastasin.
Minu järjekord jõudis kätte ja mul ei jäänud muud üle, kui öelda: "Tere! Ma ostsin möödunud nädalal siit ühe veini, mida Te mulle soovitasite. Äkki Te mäletate, mis vein see oli?"
Nagu oleks see täiesti igapäevane pöördumine ja nagu ma oleksin igapäevane klient, läks neiu veiniriiuli juurde, võttis sealt ühe pudeli ja ütles: "Vahest see oli SEE?"
US-KU-MA-TU!!!
Ma tahan sellele neiule kirjutada kiituste raamatusse - kui selline asi veel eksisteerib - kiituse. See on ju hämmastav, et mina, kes ma satun jumala võõras linnas teist korda sellesse poodi ja küsin veini, mida ma olen ostnud nädal tagasi, teadmata, mis vein see oli, toob müüjanna mulle täpselt sama veini, mida ta on mulle soovitanud??!!!
Kui see juhtuks mu kodualevikus, siis ma saaksin veel asjast aru, aga et selline asi juhtub Suures Linnas, kus käib sadu ja tuhandeid ostjaid - ma ei saa ometi olla oma soovidega nii eriline, et ma kuidagi meelde jääksin??!!! Veel vähem arvaksin ma, et olen nii atraktiivne kuju, et jään kohe esimesel külastusel oma veiniostuga meelde!!!! :)
Teine võimalus on, et ta soovitab seda igapäevaselt kõigile klientidele, nii pole üldse probleemi. Soovitabki kõigile ja kui keegi tuleb küsima, siis pole võimalustki eksida. :)
Aga tore emotsioon oli igatahes. :)
Päälinna lood: blondiin bussis
Kui blondiin lõpuks bussile sai (sest ega reede õhtul pole kerge saada kohta päälinna ühistranspordis, mis Lõuna-Eesti alevike suunas tüürib!), puksus ta naerda, nii et bussirahvas võis küll imelikult vaadata, et mida üks blondiin niimoodi üksi kõkutab, aga no ma ei saanud ju seda kõigile öelda!:)
Blondiini õnneks oli bussis veel imelikumaid kui tema, sest keegi neiukene hakkas keset reisi karjuma, et tal on pissihäda ja kohe tuleb püksi, kui juht pissipeatust ei tee. Bussijuht oli inimlik ja tegi peatuse, aga ikkagi tormas neiuke lõpp-peatuses ka lähima põõsa taha, karjudes enne ikka üle bussi, et tal on kiire väljumisega, muidu laseb kohe püksi!
Blondiini õnneks oli bussis veel imelikumaid kui tema, sest keegi neiukene hakkas keset reisi karjuma, et tal on pissihäda ja kohe tuleb püksi, kui juht pissipeatust ei tee. Bussijuht oli inimlik ja tegi peatuse, aga ikkagi tormas neiuke lõpp-peatuses ka lähima põõsa taha, karjudes enne ikka üle bussi, et tal on kiire väljumisega, muidu laseb kohe püksi!
Hääd sõbrad
Mõned inimesed tekitavad häid emotsioone. Neil kohe on see anne. Või on asi lihtsalt keemias. Et on hea ja vaba olla ja ongi tunne, et tunned teda juba ammust ajast. Jutt ei saa otsa ja kohutavalt lõbus on olla. Heast tundest rääkimata.
Sõpru on igasuguseid. Keemilisi ja mittekeemilisi.
Need, kellega saab nalja, ja need, kellega räägime tõsiseid jutte.
Need, kellega saab rääkida ka seksiteemadel, ja need, kellega sellised teemad on välistatud.
Need, kellega saab rääkida natuke kahemõttelist juttu ja flirtida, ja need, kellega see kohe üldse kõne alla ei tule.
Kõige olulisem on, et nad on olemas ja ongi hea, et nad kõik on nii erinevad. Erinevad inimesed, aga väga head emotsioonid ühtviisi.
Sõpru on igasuguseid. Keemilisi ja mittekeemilisi.
Need, kellega saab nalja, ja need, kellega räägime tõsiseid jutte.
Need, kellega saab rääkida ka seksiteemadel, ja need, kellega sellised teemad on välistatud.
Need, kellega saab rääkida natuke kahemõttelist juttu ja flirtida, ja need, kellega see kohe üldse kõne alla ei tule.
Kõige olulisem on, et nad on olemas ja ongi hea, et nad kõik on nii erinevad. Erinevad inimesed, aga väga head emotsioonid ühtviisi.
Tark mees taskus
Elutarga naistemehe elutarkus oma kogemustest:
Kui mees ütleb armukesele, et tahab temaga lõpetada ja oma naisega edasi elada ning talle truu olla, siis on mehel teine armuke.
Kui mees ütleb armukesele, et tahab temaga lõpetada ja oma naisega edasi elada ning talle truu olla, siis on mehel teine armuke.
Päälinna lood: blondiinile pakuti tööd
Päälinnas näikse tööinimestest puudus olevat.
Blondiinilegi pakuti tööd, ehkki ta pole päälinnas elaja ega midagi.
Kuna blondiin on kaunis lopsakas, siis pakuti tööd vastavalt lopsakusele, et topless-...... Eeeei, mitte ettekandjana, vaid märksa teisemal tööl, kus rindadel suur osa tööprotsessis täita...
Blondiinilegi pakuti tööd, ehkki ta pole päälinnas elaja ega midagi.
Kuna blondiin on kaunis lopsakas, siis pakuti tööd vastavalt lopsakusele, et topless-...... Eeeei, mitte ettekandjana, vaid märksa teisemal tööl, kus rindadel suur osa tööprotsessis täita...
Päälinna lood: pedagoogid ja teised inimesed
Blondiin sai päälinnas targemaks. Eks seda ju saigi sinna koguma mindud, tarkust nimelt.
Nii sai blondiin teada, et inimesed klassifitseeruvad pedagoogideks ja teisteks inimesteks. Pedagoogid olla kohe äratuntavad, täiesti ilmeksimatult äratuntavad. Riietus, kõnnak, olek. Hm?
Blondiinil ei ole kahjuks võimalust pedagoogide ridadesse kuuluda.
Nii sai blondiin teada, et inimesed klassifitseeruvad pedagoogideks ja teisteks inimesteks. Pedagoogid olla kohe äratuntavad, täiesti ilmeksimatult äratuntavad. Riietus, kõnnak, olek. Hm?
Blondiinil ei ole kahjuks võimalust pedagoogide ridadesse kuuluda.
Päälinna lood: blondiin trammis
Blondiin sõidab päälinnas ühistranspordiga.
Trammiga nimelt.
Päälinn on üks ohtlik paik ja kõige ohtlikumad kohad on trammid.
Nii väljus blondiin trammist siniseks näpistatud kintsudega ja ärahammustatud kõrvalestaga.
Ja blondiin mõtleb siiamaani, kas see ikka oli tramm, millega ta sõitis.
Trammiga nimelt.
Päälinn on üks ohtlik paik ja kõige ohtlikumad kohad on trammid.
Nii väljus blondiin trammist siniseks näpistatud kintsudega ja ärahammustatud kõrvalestaga.
Ja blondiin mõtleb siiamaani, kas see ikka oli tramm, millega ta sõitis.
Päälinna lood: blondiin tunnelis
Blondiin polnud varem ÕIGET tunnelit näinudki. Oli näinud-käinud sellistes pisikestes tunnelites, kus pole eksimist karta.
Päälinnas sattus blondiin ekslema tunnelisse, kus ta ei osanud kuskile poole minna. Vaatas - siit läheb trepp ja sealt läheb trepp. Aga see pole veel kõik - ka sealt läheb trepp ja siis on veel üks trepp. Ja isegi see pole veel kõik...
Blondiin on küll omandanud mõningase lugemisoskuse, kuid sellest on vähe tolku, kui päälinna ja tema tänavaid ei tunne...
Blondiin tormas ühest trepist üles, sattus tänavale. Aga kuhu tänavale? Oot, Radisson paistab? Ei paista? Ei-ei, see vist ikka pole see õige koht... Püüab blondiin päälinnast aru saada ja orienteeruda. Seda ta ei mõista, aga nii palju nutti tal on, et see pole teps mitte õige koht.
Tormab blondiin trepist alla tagasi ja järgmisest trepist üles. Mis koht see on? Tont seda teab! Radisson paitab? Paistab.... vist...., aga ta on hoopis vales kohas!
Pagan, kas need päälinlased on kõik geeniused või? Kuda nad ometi teavad, kust trepist nad peavad trampima, et soovitud kohta saada?!
Blondiin püüab ka teha tarka nägu ja liigub uuesti trepist alla ja järgmisest üles. Kunagi peab ju ikka õnnestuma! Murphy seaduse järgi viib viimasena katsetatav trepp õigesse kohta. :)
Blondiinil läks siiski paremini - juba kolmandal korral sai ta sinna, kuhu tahtis jõuda! Aga treppe jäi veel ülegi!:)
Päälinnas sattus blondiin ekslema tunnelisse, kus ta ei osanud kuskile poole minna. Vaatas - siit läheb trepp ja sealt läheb trepp. Aga see pole veel kõik - ka sealt läheb trepp ja siis on veel üks trepp. Ja isegi see pole veel kõik...
Blondiin on küll omandanud mõningase lugemisoskuse, kuid sellest on vähe tolku, kui päälinna ja tema tänavaid ei tunne...
Blondiin tormas ühest trepist üles, sattus tänavale. Aga kuhu tänavale? Oot, Radisson paistab? Ei paista? Ei-ei, see vist ikka pole see õige koht... Püüab blondiin päälinnast aru saada ja orienteeruda. Seda ta ei mõista, aga nii palju nutti tal on, et see pole teps mitte õige koht.
Tormab blondiin trepist alla tagasi ja järgmisest trepist üles. Mis koht see on? Tont seda teab! Radisson paitab? Paistab.... vist...., aga ta on hoopis vales kohas!
Pagan, kas need päälinlased on kõik geeniused või? Kuda nad ometi teavad, kust trepist nad peavad trampima, et soovitud kohta saada?!
Blondiin püüab ka teha tarka nägu ja liigub uuesti trepist alla ja järgmisest üles. Kunagi peab ju ikka õnnestuma! Murphy seaduse järgi viib viimasena katsetatav trepp õigesse kohta. :)
Blondiinil läks siiski paremini - juba kolmandal korral sai ta sinna, kuhu tahtis jõuda! Aga treppe jäi veel ülegi!:)
Unistus kultuurireisist
Mul on unistus.
Ma tahan elada umbes kuu või kaks Tallinnas selle eesmärgiga, et ära vaadata absoluutselt KÕIK pealinna teatrites repertuaaris olevad etendused.
Jajah, ma tean, olen välja hõiganud, et mulle ei meeldi Tallinn ja see on kohutav linn, mis väsitab meeletult, rääkima sellest minu jaoks tohuvabohust ja rahvamassidest, aga hea eesmärgi nimel ma oleksin valmis seal elama seni, kuni kõik teatrietendused on nähtud.
Ja siis läheks elaks Pärnus ja vaataks ära kõik sealsed etendused. Ja siis elaks Rakveres.
Ja muide, ma avastasin sellel viimasel pealinna külastusel, et ega see Tallinn ei olegi nii hirmus linn... ;)
Ma tahan elada umbes kuu või kaks Tallinnas selle eesmärgiga, et ära vaadata absoluutselt KÕIK pealinna teatrites repertuaaris olevad etendused.
Jajah, ma tean, olen välja hõiganud, et mulle ei meeldi Tallinn ja see on kohutav linn, mis väsitab meeletult, rääkima sellest minu jaoks tohuvabohust ja rahvamassidest, aga hea eesmärgi nimel ma oleksin valmis seal elama seni, kuni kõik teatrietendused on nähtud.
Ja siis läheks elaks Pärnus ja vaataks ära kõik sealsed etendused. Ja siis elaks Rakveres.
Ja muide, ma avastasin sellel viimasel pealinna külastusel, et ega see Tallinn ei olegi nii hirmus linn... ;)
Täiesti turvaline öömaja
Jätsin öömaja otsingud viimasele momendile, s.t. arvasin, et kui juba Tallinnas olen, küllap ma siis midagi välja mõtlen ja mõnele endisele klassiõele kaela sajan. Nii südametud nad ikka ei ole, et KÕIK mulle ära ütlevad, kellegi juurde ikka saan... Noh, selline naiivitar olin. :)
Mees oli mu pärast kangesti mures, ta teab, kui otuke ma pealinnas olen ja üldse ei orienteeru ja kuhugi minna ei oska ja tema sõnul on väga ebaviisakas kellelgi juurde niimoodi ette teatamata sisse sadada. Mis kõik oli õige.
Aga õnneks tegin ööl vastu neljapäeva arvutis veel tööd ja täieliku õnnejuhusena ilmus msn-i üks hea Tallinna sõber, keda polnud messis juba mitu aega näinud. Tema peale olin mõelnud ja saatuse sõrmena sattus ta just vajalikul hetkel mu suhtlusruumi tulema. Supervedamine!
Rääkisin temaga oma plaanidest, et tahan teatrisse minna ja tema juures ööbida, õnneks pole tal veel naist majas ja nii polnud öömajaga probleeme. ;)
Veel suurem vedamine oli see, et ta ise tegi ka sel õhtul etenduses kaasa, nii ei olnud mul etenduse ja teatri valikuga muret. :)
Muide, Estonias meeldib mulle kohutavalt üks asi, mida ma olen teistes teatrites taga igatsenud - võimalus osta kohapealt lilli ja lavale saata. Noh, lavale saab lilli igas teatris saata, aga need peaksid endal juba teatrisse tulles kaasas olema.
Aga kui ma näiteks leian etenduse jooksul, et mõni näitleja mängib nii tohutult hästi, et tahaks talle kohe lilli saata, siis mul pole seda võimalust. Järelikult pean ma teatrisse minnes seda juba ette teadma, kas tahan kellelegi lilli kinkida või mitte. Aga mina pean enne ikka etendust nägema ja näitlejate mängu ja minul sünnivad sellised otsused emotsioonide pinnalt.
No seekord polnud tegu selliste emotsioonidega, tahtsin lihtsalt inimesele heameelt teha, pealegi tean, et talle lilled väga meeldivad. Ja küllap ka tänu üles näidata öömaja pakkumise eest.
Ostsin lilled, kirjutasin nimekaardi... Lilleneiu parandab nime. Mina vaidlen vastu, et ei-ei, see on ikka õige. Pärast küsib lilleneiu vaikselt ühe naisterahva käest: "Kas sa tunned sellist?" :D:D:D
Ma sattusin segadusse - kas tõesti ajasin jälle midagi segi?! A. on mulle bluffinud ja tegelikult ei mängigi siin!??!!
Nojah, tegelikult on A. muidugi nii pisike vend, et teda lihtsalt ei teata... Kes neid massistseenides osalejaid ikka nimepidi teab....
Aga etendus oli vaimustav ja suurepärane!
Pärast etendust käisime poest läbi, ostsime veinikõrvast ja hommikuks söögipoolist.
Tuli välja, et A. käib veinikursustel ja teab nii mõndagi huvitavat veinide kohta. Tal oli kodus päris hea valik, ma eelistasin valget, aga pärast läks üks punane ka järgi. :)
Ja kui ma nime üles ei kirjuta, siis ma muidugi enam ei mäleta, mida ma jõin. Aga valge vein oli igal juhul parem! Kui mäletaks, mis see oli, siis saaks ehk siinsetest kauplustest ka seda otsida...
A. on huvitav meesterahvas. Omapärane. Aga temaga meil juttu jätkub ja sõbrana on ta väga tore. Turvaline ka, sest väga kindel ja turvaline on ööbida mehe juures, kellega pole mingit keemiat ja ühtki patumõtet ei tule pähe, minul vähemalt mitte, loodetavasti temal ka mitte, igal juhul ei anna sellest miski märku. :):):)
Ja sellised mehed mulle sõbrana meeldivad. Tema poole võib alati sisse sadada ja sellest ei teki kunagi probleeme.
Ehkki kui ma sellest ühele sõbrale rääkisin, siis ta arvas, et ehk on tegu lihtsalt homoga. :)
No ma ei tea, ma ei oskaks teda selles kahtlustada, aga isegi kui on, siis on, mis see minu asi on, seda parem mulle. Veelgi turvalisem!:D:D:D
Aga mitte kõik mehed pole paraku nii turvalised.... :D:D:D
Niisiis oli meil hommikul mõlemal kerge peavalu ja kohv läks väga hästi. Uneaega jäi ka pisut väheks, sest meie veinimanustamine ja jutuajamine venis kaugelt üle südaöö.
Kuid sel päeval ma vähemalt koolitusloengul ei tukkunud! 4 tundi und ja pudel veini näo peale oli suuresti abiks! :):):)
Mees oli mu pärast kangesti mures, ta teab, kui otuke ma pealinnas olen ja üldse ei orienteeru ja kuhugi minna ei oska ja tema sõnul on väga ebaviisakas kellelgi juurde niimoodi ette teatamata sisse sadada. Mis kõik oli õige.
Aga õnneks tegin ööl vastu neljapäeva arvutis veel tööd ja täieliku õnnejuhusena ilmus msn-i üks hea Tallinna sõber, keda polnud messis juba mitu aega näinud. Tema peale olin mõelnud ja saatuse sõrmena sattus ta just vajalikul hetkel mu suhtlusruumi tulema. Supervedamine!
Rääkisin temaga oma plaanidest, et tahan teatrisse minna ja tema juures ööbida, õnneks pole tal veel naist majas ja nii polnud öömajaga probleeme. ;)
Veel suurem vedamine oli see, et ta ise tegi ka sel õhtul etenduses kaasa, nii ei olnud mul etenduse ja teatri valikuga muret. :)
Muide, Estonias meeldib mulle kohutavalt üks asi, mida ma olen teistes teatrites taga igatsenud - võimalus osta kohapealt lilli ja lavale saata. Noh, lavale saab lilli igas teatris saata, aga need peaksid endal juba teatrisse tulles kaasas olema.
Aga kui ma näiteks leian etenduse jooksul, et mõni näitleja mängib nii tohutult hästi, et tahaks talle kohe lilli saata, siis mul pole seda võimalust. Järelikult pean ma teatrisse minnes seda juba ette teadma, kas tahan kellelegi lilli kinkida või mitte. Aga mina pean enne ikka etendust nägema ja näitlejate mängu ja minul sünnivad sellised otsused emotsioonide pinnalt.
No seekord polnud tegu selliste emotsioonidega, tahtsin lihtsalt inimesele heameelt teha, pealegi tean, et talle lilled väga meeldivad. Ja küllap ka tänu üles näidata öömaja pakkumise eest.
Ostsin lilled, kirjutasin nimekaardi... Lilleneiu parandab nime. Mina vaidlen vastu, et ei-ei, see on ikka õige. Pärast küsib lilleneiu vaikselt ühe naisterahva käest: "Kas sa tunned sellist?" :D:D:D
Ma sattusin segadusse - kas tõesti ajasin jälle midagi segi?! A. on mulle bluffinud ja tegelikult ei mängigi siin!??!!
Nojah, tegelikult on A. muidugi nii pisike vend, et teda lihtsalt ei teata... Kes neid massistseenides osalejaid ikka nimepidi teab....
Aga etendus oli vaimustav ja suurepärane!
Pärast etendust käisime poest läbi, ostsime veinikõrvast ja hommikuks söögipoolist.
Tuli välja, et A. käib veinikursustel ja teab nii mõndagi huvitavat veinide kohta. Tal oli kodus päris hea valik, ma eelistasin valget, aga pärast läks üks punane ka järgi. :)
Ja kui ma nime üles ei kirjuta, siis ma muidugi enam ei mäleta, mida ma jõin. Aga valge vein oli igal juhul parem! Kui mäletaks, mis see oli, siis saaks ehk siinsetest kauplustest ka seda otsida...
A. on huvitav meesterahvas. Omapärane. Aga temaga meil juttu jätkub ja sõbrana on ta väga tore. Turvaline ka, sest väga kindel ja turvaline on ööbida mehe juures, kellega pole mingit keemiat ja ühtki patumõtet ei tule pähe, minul vähemalt mitte, loodetavasti temal ka mitte, igal juhul ei anna sellest miski märku. :):):)
Ja sellised mehed mulle sõbrana meeldivad. Tema poole võib alati sisse sadada ja sellest ei teki kunagi probleeme.
Ehkki kui ma sellest ühele sõbrale rääkisin, siis ta arvas, et ehk on tegu lihtsalt homoga. :)
No ma ei tea, ma ei oskaks teda selles kahtlustada, aga isegi kui on, siis on, mis see minu asi on, seda parem mulle. Veelgi turvalisem!:D:D:D
Aga mitte kõik mehed pole paraku nii turvalised.... :D:D:D
Niisiis oli meil hommikul mõlemal kerge peavalu ja kohv läks väga hästi. Uneaega jäi ka pisut väheks, sest meie veinimanustamine ja jutuajamine venis kaugelt üle südaöö.
Kuid sel päeval ma vähemalt koolitusloengul ei tukkunud! 4 tundi und ja pudel veini näo peale oli suuresti abiks! :):):)
Kuidas säästa puhast vett?
Nagu öeldud, ei meeldi mulle mitte üks raas, et pealinna minnes on mul vaja kellegi juurde öömajale pressida.
Oojaaa, mu tädi ootab mind alati suurima rõõmuga, kuid ma olen seal kahel korral ööbinud ja rohkem ma välja ei kannataks.
Ta on äärmiselt lahke ja tore inimene ja mulle meeldivad kõik minu eakad sugulased, noorematest sugulastest rääkimata. Ehkki ma ei suhtle nendega tihedalt.
Kõnealune tädi elab ühes toredas linnaosas kenas suures majas mugavustega korteris ja minu kasutada on olnud üks tuba ja puha, aga....
Ma saan aru, et inimesed peaksid säästlikumad olema ja mitte raiskama näiteks vett arutul hulgal, kuid...
...tädi hoiatab kraani liiga palju lahti keeramast, muidu voolab korraga väga palju vett. Õige on, kui vesi vaevu niriseb. Näopesuvesi voolab vannis olevasse kaussi, selles saab päris hulga kordi pärast tualettruumi kasutamist käsi pesta, tolles vees omakorda õhtul jalgu ja suguelundeid pesta, sest ega vesi ometi raisata ei ole. Ja siis alles läheb see vesi tualettruumi, et seda vetsupotti paksule ja vedelale hädale peale kallata, sest vetsus on vesi hoopis kinni keeratud, ikka kokkuhoiu eesmärgil.
Vetsus ei ole ka asjalood väga lihtsad. Et mitte vett raisata, tuleb kergem häda teha laste pissipotti, kuhu siis korjatakse seda senikaua, kuni pott on ääreni täis, alles siis tohib selle tühjendada vetsupotti, et siis vesi peale kallata. Võib vaid ette kujutada seda haisu, mida tekitab see sälitusprotsess....Paksema hädaga on hoopis koledad lood, mul oli seal olles lausa hirm, kui see peaks peale tulema, püüdsin ikka ilma hakkama saada, rääkisin oma soolestikuga õrnalt ja viisakalt, et ta oleks mõistlik ega hakkaks midagi väljutama...
Kui kõik inimesed nii eesrindlikult puhast vett säästaksid, siis ei oleks tulevastel põlvedel mingit muret puhta vee pärast....
Uuuhhh.... kas kellelgi on veel küsimusi, miks ma ei taha oma armsa tädi juurde öömajale minna?
Oojaaa, mu tädi ootab mind alati suurima rõõmuga, kuid ma olen seal kahel korral ööbinud ja rohkem ma välja ei kannataks.
Ta on äärmiselt lahke ja tore inimene ja mulle meeldivad kõik minu eakad sugulased, noorematest sugulastest rääkimata. Ehkki ma ei suhtle nendega tihedalt.
Kõnealune tädi elab ühes toredas linnaosas kenas suures majas mugavustega korteris ja minu kasutada on olnud üks tuba ja puha, aga....
Ma saan aru, et inimesed peaksid säästlikumad olema ja mitte raiskama näiteks vett arutul hulgal, kuid...
...tädi hoiatab kraani liiga palju lahti keeramast, muidu voolab korraga väga palju vett. Õige on, kui vesi vaevu niriseb. Näopesuvesi voolab vannis olevasse kaussi, selles saab päris hulga kordi pärast tualettruumi kasutamist käsi pesta, tolles vees omakorda õhtul jalgu ja suguelundeid pesta, sest ega vesi ometi raisata ei ole. Ja siis alles läheb see vesi tualettruumi, et seda vetsupotti paksule ja vedelale hädale peale kallata, sest vetsus on vesi hoopis kinni keeratud, ikka kokkuhoiu eesmärgil.
Vetsus ei ole ka asjalood väga lihtsad. Et mitte vett raisata, tuleb kergem häda teha laste pissipotti, kuhu siis korjatakse seda senikaua, kuni pott on ääreni täis, alles siis tohib selle tühjendada vetsupotti, et siis vesi peale kallata. Võib vaid ette kujutada seda haisu, mida tekitab see sälitusprotsess....Paksema hädaga on hoopis koledad lood, mul oli seal olles lausa hirm, kui see peaks peale tulema, püüdsin ikka ilma hakkama saada, rääkisin oma soolestikuga õrnalt ja viisakalt, et ta oleks mõistlik ega hakkaks midagi väljutama...
Kui kõik inimesed nii eesrindlikult puhast vett säästaksid, siis ei oleks tulevastel põlvedel mingit muret puhta vee pärast....
Uuuhhh.... kas kellelgi on veel küsimusi, miks ma ei taha oma armsa tädi juurde öömajale minna?
Päälinna lood: blondiin teatris
Blondiin provintsist esimest korda päälinna teatris.
Jõudis juhatuste ja teenäitajate abiga Estonia juurde. Ega ei lootnudki piletit saada õhtusele etendusele, aga proovima peab ju ikka.
Tahtis blondiin kõigepealt tagaustest sisse murda, aga õnneks suutis tuttav blondiini sellelt suunalt ära rebida ja selgitada, et sealt sisenevad ikka näitlejad ja muu personal, külalistel ja vaatajatel oleks viisakas siseneda eesuksest. :D
Nojah, kust blondiin teadis, et ta provintsikuulsus ja lavasarm pole veel päälinna jõudnud! :D:D:D
Otsis blondiin meeleheitlikult maja õiget külge, kuhu eesuks ehitatud, no lõpuks leidis!:)
Kargas esimesest leitud uksest sisse ja kohe jooksujalu kassasse, hingeldas ja puhkis: "Palun, kas teil on veel pileteid tänasele etendusele?"
Blondiinile sai osaks hävitav pilk ja kuri põlgus: "Estonia on kõrval!"
Ah kõrval on veel üks Estonia?
Ahsooo... vabandust.... Nojah, blondiin oleks ju võinud mõne kontsedripileti ka osta, ehk oleks temasse siis lahkemalt suhtutud...
Ei miskit, selliste pisukeste äparduste peale ei heida ju blondiin ometi meelt!
Uuesti uste otsingutele - oligi veel üks pääukse moodi asjandus... Kuulutused väljas ja puha... Igaks juhuks blondiin nüüd nii lennukalt ei tormanud, et mine tea, äkki juhatatakse siit ka veel kuhugi kõrvale...
Sisenes blondiin väga ettevaatlikult ja arglikult, häbelikult küsis piletit kohe-kohe algavale etendusele, endal hirm, et no nüüd tuleb midagi krõbedat...
Aga Estonia kassas oldi palju lahkemad ja viisakamad ja armsamad - oeh, blondiin kohe armastab lahkeid inimesi!
Lahke inimene andis blondiinile pileti kohe esimestesse ridadesse, no see oli täielik ime!!!!!
Mmmmmm, ja etendus oli vapustav! Milline muusika, millised elamused!
Blondiini õrn süda tahtis õnnest lõhkeda! Õnneks siiski jäi üheks tükiks, seda veel edaspidi vaja... :)
Jõudis juhatuste ja teenäitajate abiga Estonia juurde. Ega ei lootnudki piletit saada õhtusele etendusele, aga proovima peab ju ikka.
Tahtis blondiin kõigepealt tagaustest sisse murda, aga õnneks suutis tuttav blondiini sellelt suunalt ära rebida ja selgitada, et sealt sisenevad ikka näitlejad ja muu personal, külalistel ja vaatajatel oleks viisakas siseneda eesuksest. :D
Nojah, kust blondiin teadis, et ta provintsikuulsus ja lavasarm pole veel päälinna jõudnud! :D:D:D
Otsis blondiin meeleheitlikult maja õiget külge, kuhu eesuks ehitatud, no lõpuks leidis!:)
Kargas esimesest leitud uksest sisse ja kohe jooksujalu kassasse, hingeldas ja puhkis: "Palun, kas teil on veel pileteid tänasele etendusele?"
Blondiinile sai osaks hävitav pilk ja kuri põlgus: "Estonia on kõrval!"
Ah kõrval on veel üks Estonia?
Ahsooo... vabandust.... Nojah, blondiin oleks ju võinud mõne kontsedripileti ka osta, ehk oleks temasse siis lahkemalt suhtutud...
Ei miskit, selliste pisukeste äparduste peale ei heida ju blondiin ometi meelt!
Uuesti uste otsingutele - oligi veel üks pääukse moodi asjandus... Kuulutused väljas ja puha... Igaks juhuks blondiin nüüd nii lennukalt ei tormanud, et mine tea, äkki juhatatakse siit ka veel kuhugi kõrvale...
Sisenes blondiin väga ettevaatlikult ja arglikult, häbelikult küsis piletit kohe-kohe algavale etendusele, endal hirm, et no nüüd tuleb midagi krõbedat...
Aga Estonia kassas oldi palju lahkemad ja viisakamad ja armsamad - oeh, blondiin kohe armastab lahkeid inimesi!
Lahke inimene andis blondiinile pileti kohe esimestesse ridadesse, no see oli täielik ime!!!!!
Mmmmmm, ja etendus oli vapustav! Milline muusika, millised elamused!
Blondiini õrn süda tahtis õnnest lõhkeda! Õnneks siiski jäi üheks tükiks, seda veel edaspidi vaja... :)
Nautlemise päev
Olen õnnelikult elu ja tervisega pealinnast tagasi ja naudin mõnusalt vaba päeva. Nii mõnusalt, et siiberdan veel ööriietes ringi ega kavatsegi neid vahetama hakata, nagunii ju varsti jälle magama minek.... :)))
Aga ei, mul vist ei õnnestu ilma riietevahetuseta hakkama saada, sest koeraga on vaja ka vahepeal väljas käia. Kui ma sinna just öösärgis ja hommikumantlis ei jookse... :)
Hmmmmmm, küll oli täna hommikul hea kaua magada! Üle-eelmine öö jäi ju magamise koha pealt hoopis vahele ja eile öösel sain ka ainult 4 tunni ringis magada ja ärkasin kerge peavaluga...
Seevastu täna tunnen end hiiglama hästi, isegi eile manustatud vein ei ole ebasoovitavaid nähtusid tekitanud ja magada sain vastavalt oma unevajadusele. Mõnus!!!!
Tänasest päevast tuleb võtta, mis võtta annab, sest homme enam nii vaba ei ole, siis on rabelemist rohkem. :) Aga ka üks päev vabadust ja puhkamist on väga hea!
Aga ei, mul vist ei õnnestu ilma riietevahetuseta hakkama saada, sest koeraga on vaja ka vahepeal väljas käia. Kui ma sinna just öösärgis ja hommikumantlis ei jookse... :)
Hmmmmmm, küll oli täna hommikul hea kaua magada! Üle-eelmine öö jäi ju magamise koha pealt hoopis vahele ja eile öösel sain ka ainult 4 tunni ringis magada ja ärkasin kerge peavaluga...
Seevastu täna tunnen end hiiglama hästi, isegi eile manustatud vein ei ole ebasoovitavaid nähtusid tekitanud ja magada sain vastavalt oma unevajadusele. Mõnus!!!!
Tänasest päevast tuleb võtta, mis võtta annab, sest homme enam nii vaba ei ole, siis on rabelemist rohkem. :) Aga ka üks päev vabadust ja puhkamist on väga hea!
Thursday, February 7, 2008
Väsinud ja pealinna-vastaline
Lõpetasin just oma tööülesanded.
Ma keeldun edaspidi igasugustele koolitustele minemast, kui see tähendab magamata ööd, sest mul on vaja veel sada tööasja ära teha!!!
Olen magamata ja väsinud, bussis ehk saan magada.
Nüüd pole mõtet enam pikali visata, see mõni minut tukkumist teeb enesetunde palju halvemaks, parem hakkan oma hommikusi toimetusi tegema. Nagunii vaja asjad pakkida.
Mulle ei meeldi Tallinn. Vabandan kõigi tallinlaste ees, aga see linn ei meeldi mulle tõepoolest. Tunnen end alati halvasti, kui pean pealinna minema. Ma olen küll püüdnud mõelda teda ilusamaks ja sõbralikumaks, aga ikkagi ei tunne ma end selle linnas koduselt. Liiga palju lärmi, müra ja liiklust minu jaoks... :) Maakas, noh!:)
Ja ebameeldiv on minu jaoks veel mitmeks päevaks minek, sest see tähendab automaatselt muret, kuhu ma ööbima lähen. Mul on küll Tallinnas sugulasi, eriti agaralt ootab mind mu tädi, kelle juurde ma siiski minna ei taha eriliste säästutingimuste pärast, mis ajavad mul südame pahaks. Teiste sugulastega ma ei suhtle nii tihedalt, et sinna maanduda, tunnen end ebamugavalt. Endisi klassikaaslasi on ka, aga ma olen kord juba selline häbelik ja tagasihoidlik, ma kohe ei tihka hakata end kuhugi pressima... :)
Nii on sellised ööbimise läbirääkimised minu jaoks igasuguste mitmepäevaste koolituste kõige kohutavam osa. :)
Seekordki jätsin selle kõige viimasele hetkele, tegelikult lausa homseks, lootuses, et äkki kuskilt mõni tore lahendus sülle kukub :D - ja kukkuski!:D:D:D
Ja tahan õhtul teatrisse minna, loodetavasti õnnestub, kuigi pealinlased on nii usinad teatriskäijad, et pole võimatu, et jään piletit ilma. Aga varuvariandid on ka olemas. :)
Nüüd aitab lobisemisest, vaja tegutseda!
Ma keeldun edaspidi igasugustele koolitustele minemast, kui see tähendab magamata ööd, sest mul on vaja veel sada tööasja ära teha!!!
Olen magamata ja väsinud, bussis ehk saan magada.
Nüüd pole mõtet enam pikali visata, see mõni minut tukkumist teeb enesetunde palju halvemaks, parem hakkan oma hommikusi toimetusi tegema. Nagunii vaja asjad pakkida.
Mulle ei meeldi Tallinn. Vabandan kõigi tallinlaste ees, aga see linn ei meeldi mulle tõepoolest. Tunnen end alati halvasti, kui pean pealinna minema. Ma olen küll püüdnud mõelda teda ilusamaks ja sõbralikumaks, aga ikkagi ei tunne ma end selle linnas koduselt. Liiga palju lärmi, müra ja liiklust minu jaoks... :) Maakas, noh!:)
Ja ebameeldiv on minu jaoks veel mitmeks päevaks minek, sest see tähendab automaatselt muret, kuhu ma ööbima lähen. Mul on küll Tallinnas sugulasi, eriti agaralt ootab mind mu tädi, kelle juurde ma siiski minna ei taha eriliste säästutingimuste pärast, mis ajavad mul südame pahaks. Teiste sugulastega ma ei suhtle nii tihedalt, et sinna maanduda, tunnen end ebamugavalt. Endisi klassikaaslasi on ka, aga ma olen kord juba selline häbelik ja tagasihoidlik, ma kohe ei tihka hakata end kuhugi pressima... :)
Nii on sellised ööbimise läbirääkimised minu jaoks igasuguste mitmepäevaste koolituste kõige kohutavam osa. :)
Seekordki jätsin selle kõige viimasele hetkele, tegelikult lausa homseks, lootuses, et äkki kuskilt mõni tore lahendus sülle kukub :D - ja kukkuski!:D:D:D
Ja tahan õhtul teatrisse minna, loodetavasti õnnestub, kuigi pealinlased on nii usinad teatriskäijad, et pole võimatu, et jään piletit ilma. Aga varuvariandid on ka olemas. :)
Nüüd aitab lobisemisest, vaja tegutseda!
Tuesday, February 5, 2008
Hullud päevad - hääd ja halba
Täna selgus, et mind on üsnagi vääriti mõistetud ja sellest on mul kaelas paras jama. Sain ebameeldivat tagasisidet ja püüdsin nuputada, mida ma selles olukorras üldse teha saan. Mõtlesin tagantjärele öeldud sõnadele ja pidin tunnistama, et jah, mind võidi tõesti vääriti mõista.
Õnnetuseks oli mul täna ka nii kiire, et polnud aega midagi klaarida.
Homme tõotab sama hullumeelne päev tulla, pealegi lähen homme töölt varem ära, see tähendab jälle poolikuid asju. Ja ilmselt ei jõua ma ka midagi selgitada.
Lisaks on mul vaja küsida üks vaba päev täiesti isiklikuks tarbeks, mida ma eriti ei tihka teha, sest nagunii olen neljapäeval ja reedel Tallinnas... Nii jääb neid tööpäevi kaunis hõredaks.... Mitte et MINUL selle vastu midagi oleks, küll aga võib juhtkonnal olla...
Oli see hea või halb, aga täna oli nii kiire, et ega ma vist ülearu ka igasuguste jamade pärast muretseda ei saanud. Vahel on kiire päris hea. Pole aega põdeda. Ja mis ei tapa, teeb ainult tugevamaks. ;)
Aga hea uudis oli ka. Kohe väga hea. Mis sellest, et pärast jamade valguses ma ennast enam nii hästi ei tundnud, aga siiski oli rõõmustav kuulda sellest, mida ma ei osanud endassepuutuvaks arvatagi.
Õnnetuseks oli mul täna ka nii kiire, et polnud aega midagi klaarida.
Homme tõotab sama hullumeelne päev tulla, pealegi lähen homme töölt varem ära, see tähendab jälle poolikuid asju. Ja ilmselt ei jõua ma ka midagi selgitada.
Lisaks on mul vaja küsida üks vaba päev täiesti isiklikuks tarbeks, mida ma eriti ei tihka teha, sest nagunii olen neljapäeval ja reedel Tallinnas... Nii jääb neid tööpäevi kaunis hõredaks.... Mitte et MINUL selle vastu midagi oleks, küll aga võib juhtkonnal olla...
Oli see hea või halb, aga täna oli nii kiire, et ega ma vist ülearu ka igasuguste jamade pärast muretseda ei saanud. Vahel on kiire päris hea. Pole aega põdeda. Ja mis ei tapa, teeb ainult tugevamaks. ;)
Aga hea uudis oli ka. Kohe väga hea. Mis sellest, et pärast jamade valguses ma ennast enam nii hästi ei tundnud, aga siiski oli rõõmustav kuulda sellest, mida ma ei osanud endassepuutuvaks arvatagi.
Sunday, February 3, 2008
Mitte mingil juhul! :)
Ma ei poolda tutvumisi interneti kaudu. Olen pigem seda meelt, et tutvuda reaalses elus ja juhuslikult on palju huvitavam kui neti kaudu, kus hakkad suhtlema kellegagi, keda Sa tegelikult ei tunne ja Sa ei tea, kas ta endast üldse õiget infot jagab või mis inimene ta on.
Ja kuna ma olen seda ka valjuhäälselt kuulutanud, kuidas minu arvates asjad kohe üldse olla ei tohiks, siis mis on loogiline elu õppetund minu jaoks?
Vihje: alati, kui ma mingis küsimuses võtan väga kindla hoiaku, et see on ainuvõimalikult nii ja mitte teisiti, siis seab elu mu teele justnimelt samasuguse situatsiooni, mille kohta ma valjuhäälselt olen oma arvamust kuulutanud, ise loomulikult kindel olles, et mina ju mitte kunagi midagi sellist ei tee!
Ja kuna ma olen seda ka valjuhäälselt kuulutanud, kuidas minu arvates asjad kohe üldse olla ei tohiks, siis mis on loogiline elu õppetund minu jaoks?
Vihje: alati, kui ma mingis küsimuses võtan väga kindla hoiaku, et see on ainuvõimalikult nii ja mitte teisiti, siis seab elu mu teele justnimelt samasuguse situatsiooni, mille kohta ma valjuhäälselt olen oma arvamust kuulutanud, ise loomulikult kindel olles, et mina ju mitte kunagi midagi sellist ei tee!
Svipsis mehe jutt
Parajalt švipsis mehe jutt naisele.
"Ma armastan Sind. Kas Sa tead seda, et ma olen ainuke mees, kes Sind tõeliselt armastab? Teised mehed ei armasta Sind. Kui nad seda ütlevad, siis nad tahavad Sind ainult ära kasutada. Tegelikult tahavad nad ainult Sinu suguelundeid ära kasutada."
"Ma armastan Sind. Kas Sa tead seda, et ma olen ainuke mees, kes Sind tõeliselt armastab? Teised mehed ei armasta Sind. Kui nad seda ütlevad, siis nad tahavad Sind ainult ära kasutada. Tegelikult tahavad nad ainult Sinu suguelundeid ära kasutada."
Hüvasti, riiakas mees!
Saun on täna mul kõva teema. :)
Enne, kui mees ennast asutas täna sauna minema, püüdsin temaga rääkida. Küsisin, miks on nii, et ta saunast tulles on riiakas tujus ja kipub tüli norima. Tuli välja, et ta saab ise ka aru, et ta seda teeb, aga enda väitel ei oska öelda, MIKS ta seda teeb. Ajas alkoholi süüks. Vaidlesin vastu, et kui me kodus veini joome, siis ju pole sellist probleemi. Ta jäi enda juurde kindlaks, et ta ei tea põhjust, ja et ta püüab olla mõistlikum.
Ja ennäe imet - oligi!
Tuli koju, ei olnud riiakas ega midagi, saime kenasti hakkama, kuni...
Aga see on juba järgmise postituse teema.
Enne, kui mees ennast asutas täna sauna minema, püüdsin temaga rääkida. Küsisin, miks on nii, et ta saunast tulles on riiakas tujus ja kipub tüli norima. Tuli välja, et ta saab ise ka aru, et ta seda teeb, aga enda väitel ei oska öelda, MIKS ta seda teeb. Ajas alkoholi süüks. Vaidlesin vastu, et kui me kodus veini joome, siis ju pole sellist probleemi. Ta jäi enda juurde kindlaks, et ta ei tea põhjust, ja et ta püüab olla mõistlikum.
Ja ennäe imet - oligi!
Tuli koju, ei olnud riiakas ega midagi, saime kenasti hakkama, kuni...
Aga see on juba järgmise postituse teema.
Saunamõnud koos muredega
Eile oli mõnus saunaõhtu üle hulga aja. Tegelikult selle aastanumbri sees polnudki meil saunategu olnud.
Väga hea oli kokku saada. Mmmmm, ja mõnusad saunaprotseduurid sinna juurde!!!
Nagu alati sai nalja palju, aga siis läksid jutud väga tõsiseks. Ootamatult.
Teadsime ju küll, et R.-l ei ole kooselu just roosiline, aga et asjad on läinud hullemaks, seda me ei teadnud.
Äkitselt hakkas ta nutma ja rääkis lähemalt, milles asi.
Seda oli masendav kuulda.
Nii oli meid kolm naist, kes kõik teavad, mida tähendab elu vägivaldse mehega. Üks oli tubli ja suutis end sellest lahti rebida, teisel on mees end kardinaalselt muutnud, kolmas elab edasi ja valguskiirt ei näe, sest tema on kindel, et tema mees ei muuda iial oma käitumist ja suhtumist. Veel aasta tagasi oleksin sama öelnud.
Aga parimagi tahtmise korral ei saa me R-le anda nõu mehe juurest ära tulla. Mis ei tähenda, et me poleks seda teinud. :D Muidugi soovitasime mees sinnapaika jätta, aga nagu alati - majanduslik sõltuvus on see, mis naisi sageli paigal hoiab.
Rääkisin oma variantidest, millele mina mõtlesin, kui tahtsin mehe juurest ära minna. Ega neist palju abi polnud, aga siiski mõned võimalikud väljapääsud.
No meil tuli kolossaalselt hea idee rajada üksildaste naiste pansionaat. :) Kus mujal kui M-i juures! :) Me mahume sinna ideaalselt ära ja kohe tuli ideid, mida me seal tegema hakkame! :)
Nali naljaks, kuid teema oli tõsine. Vähemalt sai R. oma muret kurta ja me saime sellest rääkida. Ja ta teab, et me oleme olemas.
R. ütles, et ta ei suuda uskuda, et on selliseid mehi, kes saadavad terve päeva jooksul telefonitsi sõnumeid, et armastab oma naist, et sellest räägitakse kogu aeg (ehheee, no vihjed olid muidugi minu mehe aadressil!:D), tema oma ainult alandab ja sõimab ja nüüd ka füüsiline vägivald.
Ma ütlesin, et tean väga hästi, mida see tähendab, sest olen varem ise samasugust elu elanud, samasuguseid alandusi talunud ja mulle on samamoodi öeldud, et .... Ja ma poleks iial uskunud, et on võimalik, et midagi meie elus muutub. Nüüd usun.
Ja muidu oleks kõik väga kena, meie läbisaamine on ideaalilähedane, parem kui see kunagi olnud on, selle üle on väga hea meel, kui ainult.... Aga sellest ma ei räägi.
R. -i väitel ei ole tema mehe puhul sellised muutused võimalikud. Jah, mehed on erinevad.
Meie küsimus oli, miks on mehed sellised? Muidugi mitte kõik. Loomulikult on ka teistsuguseid mehi. Aga miks on siiski palju neid, kes oma naisesse alandavalt suhtuvad ja seda tihti ka teistegi inimeste juuresolekul, mitte ainult koduseine vahel? Tähendab, nad ei häbene ka väljapoole näidata oma suhtumist, järelikult on see nii tavapärane ja nad ise ei teadvusta endale, et sellises käitumismallis midagi imelikku oleks.
Sain lugemiseks väga huvitava raamatu "Vastikud inimesed" (Kuidas mitte lasta neil endale haiget teha, nende tasemele laskumata), ehk annab see mõningaid vastuseid. Ainult et üks asi on selliste alavääristavat käitumist praktiseerivate inimestega suhelda näiteks töökohal, hoopis teine asi temaga igapäevaselt koos elada. Ja kui selline inimene kasutab ka füüsilist vägivalda, siis on tema käitumine igati ettearvamatu ükskõik millise uue kasutusele võetava käitumismudeli puhul.
Väga hea oli kokku saada. Mmmmm, ja mõnusad saunaprotseduurid sinna juurde!!!
Nagu alati sai nalja palju, aga siis läksid jutud väga tõsiseks. Ootamatult.
Teadsime ju küll, et R.-l ei ole kooselu just roosiline, aga et asjad on läinud hullemaks, seda me ei teadnud.
Äkitselt hakkas ta nutma ja rääkis lähemalt, milles asi.
Seda oli masendav kuulda.
Nii oli meid kolm naist, kes kõik teavad, mida tähendab elu vägivaldse mehega. Üks oli tubli ja suutis end sellest lahti rebida, teisel on mees end kardinaalselt muutnud, kolmas elab edasi ja valguskiirt ei näe, sest tema on kindel, et tema mees ei muuda iial oma käitumist ja suhtumist. Veel aasta tagasi oleksin sama öelnud.
Aga parimagi tahtmise korral ei saa me R-le anda nõu mehe juurest ära tulla. Mis ei tähenda, et me poleks seda teinud. :D Muidugi soovitasime mees sinnapaika jätta, aga nagu alati - majanduslik sõltuvus on see, mis naisi sageli paigal hoiab.
Rääkisin oma variantidest, millele mina mõtlesin, kui tahtsin mehe juurest ära minna. Ega neist palju abi polnud, aga siiski mõned võimalikud väljapääsud.
No meil tuli kolossaalselt hea idee rajada üksildaste naiste pansionaat. :) Kus mujal kui M-i juures! :) Me mahume sinna ideaalselt ära ja kohe tuli ideid, mida me seal tegema hakkame! :)
Nali naljaks, kuid teema oli tõsine. Vähemalt sai R. oma muret kurta ja me saime sellest rääkida. Ja ta teab, et me oleme olemas.
R. ütles, et ta ei suuda uskuda, et on selliseid mehi, kes saadavad terve päeva jooksul telefonitsi sõnumeid, et armastab oma naist, et sellest räägitakse kogu aeg (ehheee, no vihjed olid muidugi minu mehe aadressil!:D), tema oma ainult alandab ja sõimab ja nüüd ka füüsiline vägivald.
Ma ütlesin, et tean väga hästi, mida see tähendab, sest olen varem ise samasugust elu elanud, samasuguseid alandusi talunud ja mulle on samamoodi öeldud, et .... Ja ma poleks iial uskunud, et on võimalik, et midagi meie elus muutub. Nüüd usun.
Ja muidu oleks kõik väga kena, meie läbisaamine on ideaalilähedane, parem kui see kunagi olnud on, selle üle on väga hea meel, kui ainult.... Aga sellest ma ei räägi.
R. -i väitel ei ole tema mehe puhul sellised muutused võimalikud. Jah, mehed on erinevad.
Meie küsimus oli, miks on mehed sellised? Muidugi mitte kõik. Loomulikult on ka teistsuguseid mehi. Aga miks on siiski palju neid, kes oma naisesse alandavalt suhtuvad ja seda tihti ka teistegi inimeste juuresolekul, mitte ainult koduseine vahel? Tähendab, nad ei häbene ka väljapoole näidata oma suhtumist, järelikult on see nii tavapärane ja nad ise ei teadvusta endale, et sellises käitumismallis midagi imelikku oleks.
Sain lugemiseks väga huvitava raamatu "Vastikud inimesed" (Kuidas mitte lasta neil endale haiget teha, nende tasemele laskumata), ehk annab see mõningaid vastuseid. Ainult et üks asi on selliste alavääristavat käitumist praktiseerivate inimestega suhelda näiteks töökohal, hoopis teine asi temaga igapäevaselt koos elada. Ja kui selline inimene kasutab ka füüsilist vägivalda, siis on tema käitumine igati ettearvamatu ükskõik millise uue kasutusele võetava käitumismudeli puhul.
Saturday, February 2, 2008
Sauna hinge küürima
Mees ei tahtnud sugugi tööle minna. Küll käis ja virises nagu väike laps, lõpuks ikka läks. Siis helistas natukese aja pärast, et tahab minu juurde. Einoh...
Lubas tulla ja mulle süüa teha.
Aga mina lähen õhtul sauna.
Ma arvasin, et ta on kaua tööl ja siis tuli saunakutse väga õigel ajal.
Ja tegelikult jätan ma palju asju rääkimata.
Mida ma ikka virisen, kui olen ise teinud valikud. Siis tuleb rahul olla ja mitte hädaldada, kui miski vastukarva on.
Tegelikult ei tahaks ju keegi hambad-ristis-edasi-elu elada. Väga lihtne - siis tuleb teha valikud, mis lasevad elada rõõmus ja rahus.
Nii et ära siin virise midagi!
Asju mõistusega võttes on patt millegi üle rahulolematu olla, olen seda korduvalt endale öelnud.
Tahaks juba sauna... ehk saab mõtted ja hinge kah puhtamaks...
Lubas tulla ja mulle süüa teha.
Aga mina lähen õhtul sauna.
Ma arvasin, et ta on kaua tööl ja siis tuli saunakutse väga õigel ajal.
Ja tegelikult jätan ma palju asju rääkimata.
Mida ma ikka virisen, kui olen ise teinud valikud. Siis tuleb rahul olla ja mitte hädaldada, kui miski vastukarva on.
Tegelikult ei tahaks ju keegi hambad-ristis-edasi-elu elada. Väga lihtne - siis tuleb teha valikud, mis lasevad elada rõõmus ja rahus.
Nii et ära siin virise midagi!
Asju mõistusega võttes on patt millegi üle rahulolematu olla, olen seda korduvalt endale öelnud.
Tahaks juba sauna... ehk saab mõtted ja hinge kah puhtamaks...
Pole meenutamist väärt
Nii oligi, nagu arvasime - üks meist hüppas alt ära. Muidu mõtlesime minna bowlingut mängima ja pärast S. juurde.
Siis tõmbasime bowlingu maha. Kuna mul oli proov ka, jäänuks algus nagunii hilja peale. Kui mingeid produktiivseid mõtteid enam ei tulnud, tegi S. ettepaneku, et saaks pärast proovi tema juures kokku ja teeks väiksed dringid. See sobis. Ma ei saanud nagunii kauaks end planeerida, sest mees tahtis koju tulla ja tema ei viitsinud minu järel enam kaua oodata.
Dringitamine tühja kõhu peale ja väga lühikese ajavahemiku vältel - ma ei taha ülejäänud õhtut meenutada. :D:D:D
Hommikul oli peavalu, mees tegi kohvi ja võileibu ning oli väga hoolitsev, kuid ei saanud jätta märkimata, et ma pole mõistuse juures - oleks ju võinud siis kodus kahekesi veini juua, kas ma pidin siis tingimata S. juures sellele pudelile põhja peale tegema... :D:D:D
Sain aru küll, et tal on õigus, ega ma ise kah ei kiida oma teguviisi, aga ma ju poleks kiirustanud, kui mul olnuks kauem aega... Aga kuna ma sõltusin tema transpordist, siis läks just nii nagu läks.
Tunnistasin oma rumalust. Teinekord tuleb asju paremini ja ettenägelikumalt planeerida. :)
Siis tõmbasime bowlingu maha. Kuna mul oli proov ka, jäänuks algus nagunii hilja peale. Kui mingeid produktiivseid mõtteid enam ei tulnud, tegi S. ettepaneku, et saaks pärast proovi tema juures kokku ja teeks väiksed dringid. See sobis. Ma ei saanud nagunii kauaks end planeerida, sest mees tahtis koju tulla ja tema ei viitsinud minu järel enam kaua oodata.
Dringitamine tühja kõhu peale ja väga lühikese ajavahemiku vältel - ma ei taha ülejäänud õhtut meenutada. :D:D:D
Hommikul oli peavalu, mees tegi kohvi ja võileibu ning oli väga hoolitsev, kuid ei saanud jätta märkimata, et ma pole mõistuse juures - oleks ju võinud siis kodus kahekesi veini juua, kas ma pidin siis tingimata S. juures sellele pudelile põhja peale tegema... :D:D:D
Sain aru küll, et tal on õigus, ega ma ise kah ei kiida oma teguviisi, aga ma ju poleks kiirustanud, kui mul olnuks kauem aega... Aga kuna ma sõltusin tema transpordist, siis läks just nii nagu läks.
Tunnistasin oma rumalust. Teinekord tuleb asju paremini ja ettenägelikumalt planeerida. :)
Friday, February 1, 2008
Nädalalõpp - JÄLLE KÕRTSIS !!!????
Tuli mõte kolleegidega nädalalõppu tähistada. Aga ei tea, kas sellest asja saab. Üks vist hüppas jälle alt ära... see selgub mõne aja pärast.
Aga kui ma mehele ütlesin, et selline plaan on, siis sõnas küll, et talle ei meeldi, kui ma JÄLLE kuhugi kõrtsidesse lähen! Soo-sooh? Aga kes keelab ise mind kuhugi KÕRTSI kutsumast??!! Ehkki ma eelistan natuke viisakamat kohta... khm, või viisakamat sõna väljas söömas ja tantsimas käimise kohta.
No vabandust, aga kui tema leiab, et meie seltsielu peabki olema aastakümneid kuni surmani ikka ja aina kahekesi kodus nelja seina vahel, siis mulle see enam ei sobi. Siis ma lihtsalt käin mõne muu seltskonnaga huvitavid tegevusi harrastamas, olgu siis kinos või bowlingut mängimas või kus iganes. Ja seda heidab ta mulle ette!?
Samas ta ka lepib sellega, võib-olla kartusest, et ma hakkan etteheiteid tegema, et miks ta ise minuga kuskil käia ei taha. Aga mina ei tee enam mingeid etteheiteid. Olen sellest rääkinud ja kui ta seda vastu ei võta ja aru ei saa, siis on olukord just selline, nagu ta parajasti on.
Eks siis elame niimoodi. Ja kuni ta ise ei tule minuga kuhugi, siis käin teiste seltskondadega.
Aga vahest on see tema jaoks ka sobivam variant - saan ise käia, olen rahul ja ei tüüta teda, ei tee talle etteheiteid. Väga mugav ju. Ja raha jääb ka alles.
Aga kui ma mehele ütlesin, et selline plaan on, siis sõnas küll, et talle ei meeldi, kui ma JÄLLE kuhugi kõrtsidesse lähen! Soo-sooh? Aga kes keelab ise mind kuhugi KÕRTSI kutsumast??!! Ehkki ma eelistan natuke viisakamat kohta... khm, või viisakamat sõna väljas söömas ja tantsimas käimise kohta.
No vabandust, aga kui tema leiab, et meie seltsielu peabki olema aastakümneid kuni surmani ikka ja aina kahekesi kodus nelja seina vahel, siis mulle see enam ei sobi. Siis ma lihtsalt käin mõne muu seltskonnaga huvitavid tegevusi harrastamas, olgu siis kinos või bowlingut mängimas või kus iganes. Ja seda heidab ta mulle ette!?
Samas ta ka lepib sellega, võib-olla kartusest, et ma hakkan etteheiteid tegema, et miks ta ise minuga kuskil käia ei taha. Aga mina ei tee enam mingeid etteheiteid. Olen sellest rääkinud ja kui ta seda vastu ei võta ja aru ei saa, siis on olukord just selline, nagu ta parajasti on.
Eks siis elame niimoodi. Ja kuni ta ise ei tule minuga kuhugi, siis käin teiste seltskondadega.
Aga vahest on see tema jaoks ka sobivam variant - saan ise käia, olen rahul ja ei tüüta teda, ei tee talle etteheiteid. Väga mugav ju. Ja raha jääb ka alles.
Õnneks läbi!!!
Hoolimata imeilusast hommikusest vaatepildist kujunes tänane päev taas töörohkeks ja väsitavaks just igasuguste raskete asjade poolest.
Ainus lohutus, et on reede! :)
Vahel on mõistus otsas, enam mitte midagi ei oska teha!
Kuulad ja räägid, kullad ja arutled... Hea on, kui on arutlemisvõimeline vestluspartner vastas, aga kui on keegi, kes ei suuda ühtki mõistlikku sõna kuuldavale tuua, siis ajab ahastusse küll. No mida sellisega teha??!! Kas mõtlemisvõimet jagatakse kuidagi nägude järgi või??!!
Aga oli ka kolm suhteliselt normaalset jutuajamist, igaüks ise kaaluga, ja nende üle oli mul hea meel, loodan, et tulemused on positiivsed. Laias laastus kindlasti, kui mitte just lähiperspektiivis, aga ma ise tunnen end hästi ja kuidagi kergelt, justkui oleks suur raskus õlult võetud.
Hea tunne jäi. Ja järgmisele nädalale lähen ka parema tundega vastu.
Ainus lohutus, et on reede! :)
Vahel on mõistus otsas, enam mitte midagi ei oska teha!
Kuulad ja räägid, kullad ja arutled... Hea on, kui on arutlemisvõimeline vestluspartner vastas, aga kui on keegi, kes ei suuda ühtki mõistlikku sõna kuuldavale tuua, siis ajab ahastusse küll. No mida sellisega teha??!! Kas mõtlemisvõimet jagatakse kuidagi nägude järgi või??!!
Aga oli ka kolm suhteliselt normaalset jutuajamist, igaüks ise kaaluga, ja nende üle oli mul hea meel, loodan, et tulemused on positiivsed. Laias laastus kindlasti, kui mitte just lähiperspektiivis, aga ma ise tunnen end hästi ja kuidagi kergelt, justkui oleks suur raskus õlult võetud.
Hea tunne jäi. Ja järgmisele nädalale lähen ka parema tundega vastu.
Kas keegi nägi?
Täna hommikul sain šoki.
Astun majast välja ja mis ma näen - milline imeline taevas!! Nii verev, nii punetav, nii imeline!!! Ma polnud tükil ajal nii ilusat päikesetõusutaevast näinud!
Seisatasin mitmel korral, et seda imetleda, nii lummav vaatepilt oli see!
Jäin tööle hiljaks. Aga see polnud üldse tähtis. See imeline looduse kingitus oli palju enam väärt kui tööle hilinetud minutid.
Kuidas on võimalik midagi nii ilusat välja mõelda??!!
Fantastiline elamus ja kaunis algus nädala viimasele tööpäevale. :)
Tuleb ilus päev, kui juba algus on nii pilkupüüdev! :)
Astun majast välja ja mis ma näen - milline imeline taevas!! Nii verev, nii punetav, nii imeline!!! Ma polnud tükil ajal nii ilusat päikesetõusutaevast näinud!
Seisatasin mitmel korral, et seda imetleda, nii lummav vaatepilt oli see!
Jäin tööle hiljaks. Aga see polnud üldse tähtis. See imeline looduse kingitus oli palju enam väärt kui tööle hilinetud minutid.
Kuidas on võimalik midagi nii ilusat välja mõelda??!!
Fantastiline elamus ja kaunis algus nädala viimasele tööpäevale. :)
Tuleb ilus päev, kui juba algus on nii pilkupüüdev! :)
Subscribe to:
Posts (Atom)